gjc
27 اسفند 1401 - 20:05

ساختار انتظامی خراسان جنوبی ارتقا یابد

بیرجند- استاندار خراسان جنوبی تاکید کرد: با توجه به قرار گرفتن خراسان جنوبی در مسیر کریدور جنوب به شمال و مرز مشترک با افغانستان ارتقای انتظامی استان به درجه یک را خواستاریم.

به گزارش خبرگزاری مهر، جواد قناعت در مراسم تکریم و معارفه فرمانده انتظامی استان با گرامی داشت یاد شهدای انقلاب، دفاع مقدس ،۲۱ هزار شهید انتظامی کشور و۱۶۳ شهید انتظامی خراسان جنوبی گفت: با توجه به مأموریت‌های انتظامی استان، وجود استان در کریدور جنوب به شما و مرز مشترک با افغانستان خواستار ارتقای درجه انتظامی استان به درجه یک هستیم.

وی با اشاره به لزوم هوشمند سازی انتظامی خراسان جنوبی، خواستار تأمین اعتبارات مورد نیاز برای تجهیز پلیس، انسداد مرز، ضرورت تأمین نیروی انسانی مورد نیاز انتظامی خراسان جنوبی با توجه به مأموریت‌ها انتظامی خراسان جنوبی شد.

وی با بیان اینکه خراسان جنوبی استانی پهناور با فاصله زیاد شهرها است، افزود: فضای هم دلی و هم راهی در شورای تأمین استان وجود دارد.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به پرهیز از تجمل گرایی، اظهار کرد: انتظامی کشور مظهر عطوفت، قدرت، عزت و رحمت است و برخلاف پلیس‌های کشورهای دیگر از مقبولیت مردمی برخوردار است و با وجود اینکه دشمن تلاش کرد که مردم را از نیروهای انتظامی جدا کند به این آرزوی خود نرسید.

قناعت علت موفق نشدن دشمن در ایجاد جدایی بین مردم و نیروی انتظامی را حضور در متن مردم توسط نیروهای انتظامی کشور اعلام کرد.

وی همچنین خواستار به‌کارگیری نیروهای جوان در پست‌های کلیدی انتظامی کشور و استان شد و گفت: به عنوان رئیس شورای تأمین استان خواستار توجه ویژه و خاص به خراسان جنوبی در این حوزه هستم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1099412