gjc
04 بهمن 1401 - 14:19

مدرسه مجازی در فارس راه‌اندازی می‌شود

شیراز-مدیرکل آموزش و پرورش استان فارس از راه اندازی مدرسه مجازی در این استان در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدخلیل عسکری ظهر سه شنبه در جلسه کارگروه تولید محتوا و انتشار در فضای مجازی شورای فضای مجازی استان فارس، گفت: یکی از مجموعه‌هایی که در دوران کرونا بیشترین آسیب را دید آموزش و پرورش بود.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس خاطرنشان کرد: در دوران کرونا به خاطر شرایط خاص تعطیلی مدارس، دانش آموزان مجبور شدند به صورت فوری و بدون برنامه وارد فضای مجازی شوند و این خود منجر به آسیب‌هایی شد.

وی با بیان اینکه بحران هویت در دانش آموزان یکی از این آسیب‌ها بود، گفت: خوشبختانه تشکیل شورای راهبری فضای مجازی که از ابتکارات استاندار فارس به شمار می‌رود، نشان داد این استان همچنان در قله است.

عسکری خاطرنشان کرد: امروزه ما در آموزش و پرورش به آموزش مَجازی به عنوان یک آموزش مکمل نگاه می‌کنیم، زیرا این موضوع اجتناب ناپذیر است.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: در حال حاضر اهتمام جدی به آموزش سواد رسانه برای معلم، خانواده و دانش‌آموزان در این اداره وجود دارد و یکی از برنامه‌ها راه‌اندازی مدرسه فضای مَجازی در استان فارس برای اولین بار در کشور است.

عسکری با بیان اینکه تربیت یک فرآیند و عوامل مختلفی در آن دخیل است، گفت: همه نهادها، سازمان‌ها و دستگاه‌ها در این موضوع سهیم و موثرند و باید در کنار آموزش و پرورش قرار گیرند.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس رسانه را از ارکان اصلی تربیت دانست و نیاز به همکاری همه رسانه‌ها را در فرآیند تربیت مورد تاکید قرار داد.

عسکری با اشاره به اجرای طرح دوشنبه‌های مسجد محوری در آموزش و پرورش فارس، گفت: در این طرح همه مدیران آموزش و پرورش دوشنبه‌ها در مساجد حضور می‌یابند و با مردم دیدار و گفت وگو می‌کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 995073