gjc
19 اسفند 1401 - 16:45

خمز: روش دیگری جز بازی هجومی بلد نیستیم/نظر من میزبانی در ورزشگاه خودمان است

سرمربی تیم فوتبال تراکتور گفت: تراکتور همواره هجومی بازی خواهد کرد و ‌می‌خواهیم مقابل مس رفسنجان با انجام بازی همیشگی‌مان به پیروزی دست یابیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، «پاکو خمز» در نشست خبری قبل بازی مقابل مس رفسنجان، در خصوص میزان آمادگی تیمش برای بازی فردا، اظهار داشت: بازیکنان کاملاً آماده‌اند و به اهمیت بازی فردا آگاه هستند. مس رفسنجان تیم خوبی است که کم گل می‌خورد و از ضربات کاشته برای رسیدن به گل استفاده می‌کند. بازیکنانم همیشه تلاش کرده و آن چیزی که می‌خواهم را در زمین به نمایش می‌گذارند. سعی می‌کنیم با کسب نتیجه خوب، فاصله‌مان با مس را زیاد کرده و به تیم‌های بالای جدول نزدیک شویم.

وی در خصوص حضور دو آقای گل لیگ‌‌برتر در خط حمله تراکتور، بیان کرد: اسدی، پاکدل و عباس‌زاده سه مهاجم تیم ما هستند که هر تیمی آرزوی داشتن آن‌ها را دارد. طبیعی است که نمی‌توانیم از هر سه مهاجم تیم به طور همزمان استفاده کنیم. مهاجم تنها وظیفه گلزنی ندارد، بلکه باید در همکاری با وینگرها و پرس ایفای نقش کند.

خمز ادامه داد: عباس‌زاده در بازی قبلی نیمه دوم به بازی آمد و خیلی خوب کار کرد. مهم نیست بازیکنانم چند دقیقه بازی می‌کنند؛ بلکه مهم این است که در زمان حضور در زمین، به تیم کمک کرده و نمایش خوبی دارند.

وی در خصوص اینکه ریکاردو آلوز در هفته‌های اخیر نتوانسته پاس گل ارسال کند، بیان کرد: هر بازیکن کاری که من می‌خواهم را انجام می‌دهد. اینکه یک بازیکن در تمامی بازی‌ها گل زده و یا پاس گل ارسال کند، امکان ‌پذیر نیست. مهاجمانی در دنیا هستند که گاه بیش از هفت، هشت هفته موفق به گلزنی نمی‌شوند. ریکاردو کارهای مهمی در خط هافبک انجام داده و به تیم کمک می‌کند. او در بازی‌های بعدی بازهم پاس گل خواهد داد. 

خمز با بیان اینکه تراکتور ظرفیت بالایی دارد، تأکید کرد: تراکتور تیم تهاجمی است که معمولاً در اکثر بازی‌ها موفق به گلزنی می‌شود. ما باید تلاش کنیم تا گل کمتری دریافت کنیم. همچنین ارزیابی از بازیکنان باید به خاطر عملکردشان در مجموع بازی باشد و صرفاً به گل یا پاس گل خلاصه نشود.

وی با بیان اینکه آیا فردا بازی تهاجمی انجام خواهید داد؟ توضیح داد: ما فقط بازی هجومی انجام می‌دهیم و راه دیگری بلد نیستیم. سبک بازی ما همیشه یکسان است؛ البته گاهی باتوجه به آنالیزمان از حریف، کارهای ویژه‌ای تمرین می‌کنیم. همواره می‌خواهیم حفظ توپ کرده، توپ را به خوبی به گردش در بیاوریم و موقع از دست دادن توپ، به شدت پرس کنیم. تراکتور در مقابل هر تیمی بازی تهاجمی انجام می‌دهد تا هواداران‌مان از بازی‌ها لذت ببرند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا سال بعد تیم را برای قهرمانی آماده می‌کنید؟ گفت: هنوز فرصت زیادی تا فصل بعد داریم. ابتدا باید میزان سرمایه‌گذاری باشگاه، وضعیت نیمکت، بازیکنان خروجی و ورودی مشخص شود و سپس هدف‌گذاری کنیم. هنوز زمان زیادی مانده و تمرکزم روی بازی‌های پیش رو است.

خمز در خصوص کیفیت چمن ورزشگاه یادگار امام(ره)، بیان کرد: بازی کردن در ورزشگاه یادگار امام (ره) کارمان را از نظر ورزشی سخت می‌کند؛ چرا که کیفیت چمن به نفع‌مان نیست. کاش هم چمن خوب بود و هم می‌توانستیم از مزیت حضور هواداران بهره ببریم. من از نظر ورزشی اعلام کرده‌ام که بازی در استادیوم اختصاصی باشگاه بهتر است.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا به تراکتور ایده‌آل رسیده‌اید؟ گفت: مربیان هیچ وقت راضی نیستند و همیشه از بازیکنان می‌خواهند بیشتر تلاش کنند. تیم ما فوتبال خوبی بازی می‌کند و طی دو ماه اخیر به خوبی تغییر کرده و جا دارد از بازیکنان به خاطر تلاش‌شان تشکر کنم. اکنون هم من از بازی تیم رضایت دارم و هم هواداران، با این حال معتقدم هنوز جا برای پیشرفت و بهتر شدن وجود دارد.

انتهای پیام/60017

منبع: فارس
شناسه خبر: 1084842